تبلیغات
جمال محمد صلوات - آموزش تصویری نصب ویندوز8.1
 
جمال محمد صلوات
السلام علیك یا اباعبدالله الحسین
8.1
ویندوز 8 را می‌توان تحولی عظیم در میان سیستم‌عامل‌های ارائه‌شده از سوی شركت مایكروسافت دانست. در این سیستم‌عامل رابط كاربری به طور كامل تغییر یافت و از رابط كاربری سنتی به رابط مدرن مترو ،تبدیل شد منوی استارت حذف شد، آیكن ها و پنجره ها به كاشی‌های زنده تغییر یافتند و بر خلاف نسخه‌های پیشین این سیستم‌عامل برای نمایشگرهای لمسی بهینه‌سازی شد.
                                                                                                       
                                                                                        ادامه پست رادرادامه مطلب
دنبال فرمایید...

                                                                                                    ....  TO BE CONTINUE
علیرغم عدم استقبال بسیاری از كاربران از این نسخه، ویندوز 8 قابلیت‌ها و امكانات بسیاری را برای كاربران فراهم آورده، پس شاید شما هم سیستم‌عامل جدید مایكروسافت را دوست داشته باشید. در بسیاری از جهات این سیستم‌عامل یك سیستم‌عامل كاملاً متفاوت است. اگر از ایده استفاده متفاوت از كامپیوتر چندان خوشتان نمی‌آید، بهتر است از نسخه فعلی ویندوزتان استفاده نمایید. اما اگر عاشق چیزهای جدید و استفاده متفاوت از كامپیوترتان هستید پیشنهاد می‌كنیم ویندوز ۸ را تهیه ، نصب و استفاده نمایید. با استفاده بیشتر متوجه سادگی كار، كارایی بیشتر و در دسترس بودن برنامه‌ها خواهید شد و سیستم‌عامل‌های قدیمی را كنار خواهید گذاشت.
امروز تصمیم داریم مراحل نصب این سیستم‌عامل را به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید:
توجه داشته باشید كه بهتر است پیش از اقدام به نصب این سیستم‌عامل نیازمندی‌های سیستم را مورد بررسی قرار داده، پس از اطمینان از وجود تمامی نیازمندی‌ها مراحل پیشرو را طی كنید. علاوه بر این، چنانچه درایورهای مورد نیاز ویندوز 8 برای تمامی سخت‌افزارهای موجود را ندارید می‌توانید درایورهای مرتبط را از وب‌سایت كارخانه‌ی سازنده‌ی سخت‌افزار مذكور دانلود كرده و نصب نمایید.
لازم به ذكر است، برای بوت كردن سیستم از یك DVD باید به بررسی تنظیمات BIOS پرداخته، گزینه‌ی  first boot device را به CD-ROM/DVD-ROM تغییر دهید.

مرحله‌ی 1 – كامپیوتر خود را روشن كرده و DVD  نصب ویندوز 8  را در درایو DVD-Rom قرار دهید. ویندوز 8 بالا آمده  یا به اصطلاح بوت شده و صفحه‌ی پیشرو نمایش داده خواهد شد.


مرحله‌ی 2
- در پنجره‌ی بعدی زبانی كه با استفاده از آن برنامه نصب اجرا خواهد شد ، قالب زمان، واحد پول، زبان و نوع صفحه‌كلید یا روش دریافت ورودی در ویندوزی كه در حال نصب آن هستیم تعیین می‌شود. به خاطر داشته باشید كه فارسی‌سازی صفحه‌كلید در این قسمت انجام نمی‌شود. تنظیمات مورد نظر خود را اعمال كرده برای ادامه بر روی دكمه‌ی next كلیك كنید.   


مرحله‌ی 3
- صفحه‌ی بعد گزینه‌هایی برای نصب و اصلاح ویندوز 8 در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع در این قسمت علاوه بر دكمه Install Now  می‌توانید با انتخاب گزینه Repair your computer، به محیط رفع عیب ویندوز 8 بروید. این محیط در شرایطی به كار می‌آید كه شما پیش از این، ویندوز 8  را بر روی سیستم خود نصب‌كرده باشید و این ویندوز دچار مشكل شده باشد. از آنجائیكه هدف ما نصب یك سیستم‌عامل جدید است، باید بر روی دكمه‌ی install now كلیك كنید.


مرحله‌ی 4
-  فرایند نصب آغاز خواهد شد. 


مرحله‌ی 5- در این مرحله لازم است شماره سریال و یا همان Product Key مربوط به DVD نصب ویندوز را وارد كرده، بر روی دكمه‌ی next كلیك كنید.


مرحله‌ی 6
- در پنجره ظاهرشده مفاد توافقنامه‌ی (License Aggrement ) مایكروسافت را بخوانید، گزینه I accept the license terms را علامت بزنید،سپس دكمه‌ی next را بفشارید تا به مرحله‌ی بعد هدایت شوید.


مرحله‌ی 7
- حال نوبت به آن رسیده است كه انتخاب كنید كه آیا مایلید ویندوز فعلی نصب‌شده در سیستم شما به ویندوز ۸ به‌روزرسانی شود و یا به طور كلی این نسخه‌ی ویندوز از ابتدا بر روی سیستم شما نصب شود. با انتخاب گزینه اول فایل ها و تنظیمات شما بعد از نصب این نسخه از ویندوز از بین نمی روند و در نسخه جدید نیز می‌توانید از آن‌ها استفاده كنید اما با انتخاب گزینه دوم یعنی Custom: Install Windows only advanced تعیین می‌كنیم كه تنها می‌خواهیم ویندوز در یكی از پارتیشن ها و یا همان درایو سیستم ما نصب شود. پس گزینه‌ی Custom را انتخاب كنید.


مرحله‌ی 8
- در مرحله‌ی بعد، از شما سؤال می‌شود كه می‌خواهید در كدام پارتیشن هارد درایوتان، ویندوز را نصب كنید. اگر تنها یك هارد درایو دارید كافی است همانند شكل بر روی دكمه‌ی next كلیك كرده، سپس به مرحله‌ی 12 بروید.
اگر از بیش از یك درایو یا پارتیشن بر روی سیستم خود استفاده می‌كنید، باید پس از انتخاب درایو مناسب، دكمه‌ی next را بفشارید و در نهایت به مرحله‌ی 12 بروید.
اما چنانچه مایلید درایو حجیم فعلی را پارتیشن بندی كنید، نباید بر روی دكمه‌ی next كلیك نمایید. در این حالت ملزم به طی كردن مراحل 9 تا 11 خواهید بود.


مرحله‌ی 9
- برای پارتیشن بندی درایو مورد نظر خود باید بر روی دكمه‌ی new كلیك كرده، فضای پارتیشن مربوطه را وارد كنید و دكمه‌ی apply را بفشارید.
نكته : در صورتی كه هارد شما قبلاً پارتیشن بندی شده باشد و شما بخواهید پارتیشن های خود را تغییر دهید. باید پارتیشن مورد نظر را انتخاب كرده و گزینهDelete  را بفشارید. دقت كنید در صورتی كه پارتیشنی را Delete كنید اطلاعات آن از بین خواهد رفت و قابل‌برگشت نخواهد بود.
بنابراین مطمئن شوید كه یك كپی از اطلاعات مورد نیازی كه در این پارتیشن دارید ،قبلاً به جای امنی منتقل شده باشد.


مرحله‌ی 10
- بر روی دكمه‌ی OK كلیك كنید تا پارتیشن مربوطه ایجاد شود. در این حالت ویندوز یك پارتیشن اضافی ایجاد خواهد كرد، كه نیازی به نگرانی در رابطه‌ی آن وجود نخواهد داشت. كه در تصویر به عنوان System Reserved  قابل مشاهده است.


مرحله‌ی 11
- حالا شما سه پارتیشن دارید. طبق شكل: پارتیشن 1 برای نیازمندی‌های احتمالی سیستم در نظر گرفته‌شده، پس بهتر است از آن صرف نظر شود. پارتیشن 2 ، پارتیشن اولیه (فضای ذخیره‌سازی اولیه) و دارای گنجایش 30 گیگابایت بوده و پارتیشن سوم بلااستفاده و آزاد است.
البته شما می‌توانید پارتیشن سوم را فرمت كرده و به عنوان پارتیشن ثانویه مورد استفاده قرار دهید. این اقدام می‌تواند پس از فرایند نصب كامل ویندوز انجام گیرد. 
پارتیشن دوم را انتخاب كرده، دكمه‌ی next را بفشارید.

 
مرحله‌ی 12
- در این مرحله ویندوز كپی كردن فایلها بر روی هارد درایو را آغاز كرده و فرایند نصب انجام می‌گیرد. این فرایند ممكن است بسته به مشخصات كامپیوتر شما چند دقیقه طول بكشد. پس صبور باشید.


مرحله‌ی 13
- هنگامی‌كه تمامی فایلهای مورد نیاز ویندوز 8 كپی شدند، سیستم به طور خودكار ریستارت (راه‌اندازی مجدد) خواهد شد.


مرحله‌ی 14
- در این مرحله سیستم شما ممكن است چندین بار ریستارت شده و اطلاعات و نوارهای پیشرفتی مشابه با تصاویر زیر را نمایش دهد.
مرحله‌ی 15
- پس از كامل شدن فرایند نصب به صفحه‌ی Let's go through a few basics هدایت خواهید شد. در این مرحله گزینه‌ی personalize به طور خودكار انتخاب می‌گردد.


مرحله‌ی 16
- در اینجا می‌توانید نام كامپیوتر (PC name) و رنگ پس زمینه‌ی دسكتاپ را سفارشی سازی نمایید.


مرحله‌ی 17
- در این قسمت برای انجام تنظیمات دیگر دو گزینه Use express settings و   Customize  قابل انتخاب است. در صورتی كه گزینه User express settings را انتخاب كنید به صورت پیش‌فرض تنظیماتی برای نصب انجام خواهد شد و دیگر از شما سؤال پرسیده نمی‌شود. برای اعمال قابلیت‌های سفارشی سازی بیشتر می‌توانید بر روی گزینه‌ی Customize كلیك نمایید.


مرحله‌ی 18
- در این بخش تنظیمات مربوط به اشتراك‌گذاری فایلها از شما پرسیده می‌شود. به اشتراك‌گذاری فایلها به این معنی است كه شما بتوانید به فایلهای كامپیوتر دیگری كه در یك شبكه قرار دارد دسترسی داشته باشید یا كامپیوترهای دیگر موجود در شبكه به فایلهای كامپیوتر شما  دسترسی یابند. توجه كنید در این قسمت فقط تعیین می‌كنید كه چنین ویژگی وجود داشته باشد یا خیر. اینكه كدام فایلها به اشتراك گذاشته شود تا كاربران دیگر بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند در داخل سیستم‌عامل ویندوز تعیین می‌شود. برای ایجاد سرویس Sharing یا به اشتراك‌گذاری روی گزینه Yes, turn on sharing and connect to devices كلیك كنید.


مرحله‌ی 19
- در این مرحله می‌توانید تعیین كنید كه به‌روزرسانی یا Update ویندوز به چه صورت انجام شود. برای آنكه به‌روزرسانی به صورت خودكار انجام نشود روی لیست باز شونده Windows Update  كلیك كرده: با انتخاب گزینه اول تمامی  Updateها به صورت خودكار نصب خواهند شد. با انتخاب گزینه دوم فقط  Updateهای مهم نصب می‌شوند و با انتخاب گزینه آخر  Updateها نصب و دانلود نخواهند شد. برای عدم به‌روزرسانی باید گزینه Don't set up Windows Update را انتخاب نمایید.


مرحله‌ی 20
- با تغییر این تنظیمات به مایكروسافت اجازه می‌دهید تا به اطلاعات مختلفی كه در این قسمت طبقه‌بندی شده‌اند دسترسی داشته باشد تا از این طریق مشكلات احتمالی موجود در سیستم‌عامل ویندوز را شناسایی كند. تنظیمات مورد نظر خود را انجام داده، برای ادامه بر روی دكمه‌ی next كلیك كنید.مرحله‌ی 21- در این مرحله به ویندوز اجازه می‌دهید تا برای رفع مشكلات احتمالی از راه‌كارهای آنلاین استفاده كرده، نتایج مورد نیاز را بازگرداند. در اینجا شما می‌توانید گزینه‌ی های مورد نظر خود را انتخاب كرده یا تنظیمات پیش‌فرض را تغییر ندهید. بر روی دكمه‌ی next كلیك كنید تا به مرحله‌ی بعد هدایت شوید.مرحله‌ی 22- آدرس ایمیل خود را برای ثبت یك حساب كاربری وارد كنید. با این كار زمانی كه در یك كامپیوتر دیگر با این حساب كاربری وارد شوید در صورتی كه به اینترنت متصل باشید مشخصاتی مانند تصویر حساب كاربری، رنگ‌های تعیین‌شده در محیط ویندوز و ... به صورت خودكار تنظیم می‌شوند علاوه بر این مورد با این نوع حساب می‌توانید از Windows Store نرم‌افزار دانلود كنید. 
برای ایجاد یك حساب كاربری كافی است بر روی Sign up for a new email address كلیك كرده، به مرحله‌ی 23 بروید.
چنانچه مایل به ایجاد یك حساب كاربری نیستید و در عوض ترجیح می‌دهید یك نام كاربری محلی داشته باشید باید گزینه‌ی Sign in without a Microsoft account را انتخاب كرده، سپس به مرحله‌ی 24 بروید.

مرحله‌ی 23- برای ثبت یك آدرس ایمیل جدید، فرم زیر كامل كنید.


مرحله‌ی 24- بر روی دكمه‌ی local account كلیك كنید.مرحله‌ی 25- اكنون زمان آن رسیده كه نام كاربری و رمز عبور مورد نظر خود را وارد نمایید. نام كاربری را در فیلد  User name  و رمز عبور را در جعبه متن  Password وارد كرده، دكمه‌ی  finish را بفشارید.مرحله‌ی 26- در این مرحله  همراه با كامل شدن فرایند نصب صفحات پیشرو نمایش داده خواهند شد.

مرحله‌ی 27- همزمان با كامل شدن فرایند نصب ویندوز 8، شما دستورالعمل‌های لازم در زمینه‌ی رابط كاربری جدید این سیستم‌عامل را مشاهده خواهید كرد. همان طور كه پیش از این نیز گفته شد رابط كاربری در ویندوز 8 كاملاً متمایز با نسخه‌های پیشین می‌باشد، بنابراین در اینجا  می‌توانید توضیحات لازم در رابطه با نحوه‌ی سوایپ كردن از لبه‌های صفحه برای دسترسی به نوار چارم كه برای انجام جستجو و اعمال تنظیمات جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد، را مشاهده نمایید. شما همچنین می‌توانید با نگاه‌داشتن موس بر روی لبه‌های راست و بالا یا پایین صفحه به نوار switch list دست یابید. این لیست تمامی اپلیكیشن‌های باز را نمایش داده و امكان حركت بین آن‌ها را فراهم می‌آورد.
مرحله‌ی 28- با پایان نمایش دستورالعمل‌های مذكور، ویندوز نیز وارد مراحل نهایی نصب خواهد شد.

مرحله‌ی 29- سرانجام فرایند نصب به پایان رسیده، شما وارد محیط جدید و ناآشنای مترو خواهید شد. توجه داشته باشید كه شما می‌توانید با كلیك كردن بر روی هر یك از كاشی‌های موجود در صفحه، اپلیكیشن مرتبط با آن را باز كنید. در این مرحله همچنین، ممكن است بعضی از سخت‌افزارهای نصب‌شده بر روی كامپیوتر شما توسط ویندوز شناسایی نشده باشند و ارتباط درستی بین سیستم‌عامل و سخت‌افزار وجود نداشته باشد، بنابراین، پیش از هر اقدامی ابتدا باید اطمینان حاصل كنید كه تمامی سخت‌افزارهای موجود بر روی سیستم شما كاملاً شناسایی‌شده و درایوهای مربوطه به آن‌ها نصب‌شده باشد. تنظیمات مورد نیاز را می‌توانید در بخش device manager انجام دهید.مرحله‌ی 30- برای دسترسی به device manager كافی است بر روی آیكن search از نوار چارم كلیك كرده، عبارت devmgmt.msc را وارد نموده، در نهایت بر روی آیكن devmgmt در سمت چپ صفحه كلیك كنید. شما همچنین می‌توانید با واردكردن عبارت device manager در جعبه متن جستجو و كلیك كردن بر روی آیكن Settings  به این بخش دسترسی یابید.مرحله‌ی 31- در اینجا تمامی سخت‌افزارهای سیستم شما مطابق شكل نمایش داده خواهند شد. اگر یك مثلثی زردرنگ با یك علامت تعجب در كنار اسامی هر یك از دستگاه‌ها مشاهده كردید، درایو دستگاه مذكور نصب نشده است، نظیر: Base System Device  در شكل زیر.
در این مرحله شما می‌توانید درایورهای هر دستگاه را نصب كنید. برای انجام این كار، بر روی نام دستگاه مذكور ،به عنوان مثال Base System Device راست كلیك كرده، گزینه‌ی ...Update Driver Software را انتخاب نمایید.


مرحله‌ی 32
- در اینجا می‌توانید یكی از دو گزینه‌ی Search automatically for updated driver software یا Browse my computer for driver software را انتخاب نمایید. چنانچه CD  یا USB حاوی درایور مذكور را دارید می‌توانید گزینه‌ی browse my computer for driver software را انتخاب نمایید تا ویندوز 8 درایو مذكور را جستجو كرده، یافته و نصب نماید.
هنگامی‌كه تمامی علامت‌های تعجب زردرنگ از بین رفتند ویندوز 8 به طور كامل پیكربندی شده است.نوع مطلب : آی تی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 30 آبان 1397 05:35 ب.ظ
Hello this is kind of of off topic but I was wanting to
know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML.
I'm starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get advice from someone with
experience. Any help would be greatly appreciated!
دوشنبه 28 آبان 1397 10:33 ب.ظ
Someone essentially lend a hand to make severely articles I would
state. That is the very first time I frequented your website page and thus far?
I amazed with the research you made to make this particular post extraordinary.

Magnificent process!
چهارشنبه 23 آبان 1397 09:13 ب.ظ
I think this is among the most vital information for me.
And i'm glad reading your article. But wanna remark on few general things, The web
site style is wonderful, the articles is really excellent : D.
Good job, cheers
سه شنبه 22 آبان 1397 10:24 ق.ظ
Amazing things here. I am very satisfied to see your post.
Thanks a lot and I'm looking forward to contact you.
Will you please drop me a mail?
دوشنبه 21 آبان 1397 06:20 ب.ظ
If some one desires expert view concerning blogging then i advise him/her to pay
a quick visit this web site, Keep up the pleasant
job.
دوشنبه 21 آبان 1397 12:48 ق.ظ
I wanted to thank you for this wonderful read!! I certainly
loved every bit of it. I've got you book-marked to look at new stuff you post…
دوشنبه 21 آبان 1397 12:43 ق.ظ
My brother recommended I may like this website. He used
to be entirely right. This post truly made my day.
You cann't consider simply how much time I had spent for this information! Thank you!
یکشنبه 20 آبان 1397 07:33 ق.ظ
I am really thankful to the owner of this
web site who has shared this wonderful piece of writing at at this place.
جمعه 18 آبان 1397 08:01 ق.ظ
Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She placed the shell
to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
She never wants to go back! LoL I know this is completely
off topic but I had to tell someone!
شنبه 12 آبان 1397 03:41 ق.ظ
Woah! I'm really digging the template/theme of this site.
It's simple, yet effective. A lot of times
it's very hard to get that "perfect balance" between usability and visual appeal.
I must say you have done a amazing job with this.
In addition, the blog loads extremely quick for me on Internet explorer.
Exceptional Blog!
سه شنبه 8 آبان 1397 01:51 ق.ظ
I do not know whether it's just me or if everyone else encountering issues with your website.
It appears as though some of the written text within your posts are running off the screen. Can somebody else please comment and
let me know if this is happening to them too? This may be a issue with my browser
because I've had this happen before. Appreciate it
یکشنبه 6 آبان 1397 10:35 ق.ظ
Hi, I do believe this is a great web site. I stumbledupon it ;)
I'm going to revisit once again since i have book-marked it.
Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to
guide other people.
جمعه 27 مهر 1397 01:35 ب.ظ
Hmm is anyone else having problems with the images on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any responses would be greatly appreciated.
چهارشنبه 18 مهر 1397 12:14 ب.ظ
This is my first time pay a quick visit at here and i am
actually impressed to read all at single place.
دوشنبه 16 مهر 1397 01:43 ب.ظ
Good information. Lucky me I found your site by accident (stumbleupon).
I've book-marked it for later!
یکشنبه 15 مهر 1397 03:25 ق.ظ
hey there and thank you for your information – I've definitely picked
up something new from right here. I did however
expertise some technical points using this web site,
as I experienced to reload the site many times previous to I could
get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK?

Not that I'm complaining, but slow loading instances times
will very frequently affect your placement in google
and could damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords.

Well I am adding this RSS to my email and could look out for a lot more of your respective exciting
content. Make sure you update this again very soon.
سه شنبه 10 مهر 1397 09:55 ق.ظ
I am truly thankful to the owner of this site who has
shared this great post at here.
دوشنبه 9 مهر 1397 03:05 ب.ظ
Do you have any video of that? I'd like to find out more details.
دوشنبه 9 مهر 1397 05:49 ق.ظ
Very quickly this web page will be famous among all blogging and site-building viewers,
due to it's pleasant posts
دوشنبه 9 مهر 1397 12:35 ق.ظ
Hi there, its fastidious paragraph concerning media
print, we all be aware of media is a impressive source of information.
جمعه 30 شهریور 1397 04:09 ب.ظ
Wow that was unusual. I just wrote an very long comment but after I clicked
submit my comment didn't show up. Grrrr...
well I'm not writing all that over again. Anyway, just wanted to say fantastic blog!
شنبه 24 شهریور 1397 08:13 ب.ظ
You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really
something that I think I would never understand. It seems too complex and extremely broad for
me. I'm looking forward for your next post, I'll try to get the hang of it!
پنجشنبه 22 شهریور 1397 03:49 ب.ظ
If you are going for finest contents like myself,
simply pay a visit this site daily for the reason that it
gives quality contents, thanks
پنجشنبه 4 مرداد 1397 03:48 ب.ظ
Incredible! Tһis blog looks eⲭactly liҝe my old
one! It's onn a entirely different shbject but it hhas pretty much the
same layout and dеsign. Great сhoice of colorѕ!
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 06:50 ق.ظ
My spouse and I stumbled over here different web address and thought I should check things out.
I like what I see so now i'm following you.
Look forward to looking at your web page again.
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 04:51 ق.ظ
Hello my friend! I wish to say that this article is amazing,
great written and include approximately all significant infos.
I would like to look more posts like this .
دوشنبه 16 مرداد 1396 04:51 ق.ظ
You can certainly see your enthusiasm in the article you
write. The sector hopes for more passionate writers such as you who
are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.
جمعه 13 مرداد 1396 04:51 ق.ظ
I've been browsing online greater than 3 hours today, but I by no means found any interesting article like
yours. It is beautiful value enough for me. In my view, if all web owners and
bloggers made good content material as you probably
did, the net can be much more helpful than ever before.
جمعه 6 مرداد 1396 05:03 ب.ظ
Your means of describing the whole thing in this piece of writing is in fact fastidious,
all can without difficulty know it, Thanks a lot.
سه شنبه 27 تیر 1396 10:54 ق.ظ
It's remarkable to visit this site and reading the views of all mates on the topic of this post, while I am
also zealous of getting know-how.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی